Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Łomża, Jedwabne, Miastkowo, Nowogród, Piątnica
Belka
Wtorek, 14 Sierpnia 2018   imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

„BEZPIECZNY KIERUNEK - MAZURY"...

Data dodania: 2018-08-11
Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa przeprowadzili wczoraj wspólne działania pn. „Bezpieczny kierunek - Mazury”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na... więcej »
 
 

ŁKS 1926 na progu sezonu

Data dodania: 2018-08-10
Ruszają rozgrywki piłkarskiej trzeciej ligi, w których zobaczymy piłkarzy ŁKS 1926 Łomża. W klubie z Łomży do ostatnich chwil trwało kompletowanie kadry, która ma ... więcej »
 
 

Miasto inwestuje w infrastrukturę sportową przy...

Data dodania: 2018-08-10
Od nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 będą mogli korzystać z nowej sali sportowej. W przyszłym tygodniu planowane jest przeprowadzenie odbioru wykonanych prac, a do końca ... więcej »
 
 

"Niedziela św. Rocha" w Skansenie Kurpiowskim w...

Data dodania: 2018-08-10
W dniu 19 sierpnia 2018 roku od godz. 10.00 w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie rozpocznie się impreza pn. "Niedziela św. Rocha". Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji umożliwi dojazd z naszego mias... więcej »
 
 

POLICYJNE JEDNOŚLADY NA ULICACH ŁOMŻY

Data dodania: 2018-08-10
Pierwszy patrol rowerowy wyjechał na ulice Łomży w lipcu 2016 roku. Oprócz rowerów łomżyńska jednostka dysponuje także skuterami. Tego typu pojazdy doskonale sprawdzają się... więcej »
 
 

Rozmawiali o bezpieczeństwie, nie tylko w ruchu...

Data dodania: 2018-08-09
Policyjni profilaktycy spotkali się z pracownikami jednej z łomżyńskich firm przewozowych, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Pogadanka była również doskonałą okazją do... więcej »
 
 

ZATRZYMANE PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Data dodania: 2018-08-09
Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fiatem, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h. 20-latek jechał w Łomży z prędkością 107 km/h, przy d... więcej »
 
 

Złe Psy i Sova na koncercie patriotycznym z okazji...

Data dodania: 2018-08-09
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. W jego trakcie wystąpią m.in. raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy.... więcej »
 
 

Sierpniowy harmonogram prac na dworcu

Data dodania: 2018-08-09
W nawiązaniu do informacji z końca lipca br., prezentujemy dokładny harmonogram prac, które będą wykonywane w sierpniu w ramach budowy Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego... więcej »
 
 

WYPOCZYWAJ BEZPIECZNIE NAD WODĄ!

Data dodania: 2018-08-08
Przed nami kolejne gorące dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Policjanci po ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 334
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola