Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zagłosuj na Łomżę w...

Data dodania: 2018-12-15
Nasze miasto już dwukrotnie wygrywało wojewódzki etap konkursu „Świeć się z Energą”. Dzięki temu w dwóch poprzednich latach do potrzebujących osób z ... więcej »
 
 

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Data dodania: 2018-12-15
W okresie jesienno - zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kie... więcej »
 
 

W wigilię pracujemy krócej

Data dodania: 2018-12-14
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Łomży będzie czynny od godz. 7:30 do godz. 12:00. więcej »
 
 

Wigilia w Dziennym Domu Senior +

Data dodania: 2018-12-13
Kilkadziesiąt osób podzieliło się opłatkiem w Dziennym Domu Senior + w Łomży. W wigilijnym spotkaniu wzięli udział uczestnicy zajęć oraz zaproszeni goście. Wszy... więcej »
 
 

Przedszkolaki z "Piąteczki" życzyły...

Data dodania: 2018-12-13
Świąteczne życzenia złożyły prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Przedszkolaki kultywują bożonarodzeniowe zwyczaje. więcej »
 
 

W Łomży powstanie nowa fabryka

Data dodania: 2018-12-12
Przy ul. Akademickiej w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego firmy Greenvit Sp. z o. o. Za ponad rok ruszy tam ... więcej »
 
 

Brakoniecki zastąpił Olbrysia w MPGKiM

Data dodania: 2018-12-12
Dr Dariusz Brakoniecki zastąpił Marka Olbrysia na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Wakat powstał po tym, jak Olbryś, kt&oacu... więcej »
 
 

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Data dodania: 2018-12-12
W dniach 13-14 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Łomży utworzony zostanie punkt promocyjno – informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień. Akcja ma na celu promocję służby wojskow... więcej »
 
 

Rekordowy sezon podsumowany

Data dodania: 2018-12-12
Około 100 osób wzięło udział w podsumowaniu sezonu lekkoatletycznego klubu Prefbet Śniadowo Łomża. Wśród nich reprezentanci kraju, medaliści mistrzostw Polski i &#... więcej »
 
 

Bezpieczniej na Zjeździe i skrzyżowaniu...

Data dodania: 2018-12-12
Ku końcowi zbliżają się prace związane z budową i modernizacją chodników wzdłuż ulicy Zjazd. O nową stalową barierkę zabezpieczającą wzbogaci ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 374
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola