Belka
Wtorek, 5 Lipca 2022   imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Szachowe mistrzynie z Łomży

Szachowe mistrzynie z Łomży

Data dodania: 2022-04-07
Zawodniczki Akademii Szachowej Sobocińscy – Malwina Szewczyk i Zuzanna Łukasik zdobyły złoty medal Mistrzostw Europy Niesłyszących ICCD w Drużynowych Szachach Szybkich. Ta pierwsza została podwójną medalistką, bo do "złota" w drużynie dorzuciła "srebro" indywidulanie w szachach błyskawicznych. więcej »
 
W kwietniu badania w mobilnej pracowni mammograficznej

W kwietniu badania w mobilnej pracowni mammograficznej

Data dodania: 2022-03-30
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku. więcej »
 
Antyperspirant dla kobiet - postaw na najlepszy produkt

Antyperspirant dla kobiet - postaw na najlepszy...

Data dodania: 2022-03-20
Obecne czasy wymagają od kobiet, aby pozostawały w ciągłym ruchu. Jest to związane z koniecznością wykonywania licznych obowiązków, ale również z chęcią uprawiania sportu, spotykania się ze znajomymi i przyjaciółmi oraz bycia na bieżąco ze wszystkimi ofertami kulturalnymi, jakie są oferowane przez miasto. Nieprzyjemny zapach, jaki powstaje poprzez nadmierne wydzielanie potu może skutecznie popsuć nastrój kobiecie oraz ograniczyć jej możliwości. Dlatego warto postawić na antyperspirant dla kobiet. więcej »
 
Od marca wyższe świadczenie Mama 4 plus

Od marca wyższe świadczenie Mama 4 plus

Data dodania: 2022-03-19
W województwie podlaskim świadczenie Mama 4 plus  otrzymuje ponad 1,2 tys. osób. Od marca świadczenie jest wyższe i wynosi tyle, co gwarantowana minimalna emerytura, czyli 1338,44 zł brutto.  Nie każdy jednak otrzyma pełną wysokość świadczenia. więcej »
 
Spotkanie informacyjne w Łomży „Fundusze Europejskie dotyczące zakładania działalności gospodarczej w ramach projektu 1.2.1 Programu Wiedza Edukacja Rozwój”

Spotkanie informacyjne w Łomży „Fundusze...

Data dodania: 2021-10-20
Łomża, ulica M. C. Skłodowskiej 1,   27.10.2021, godz. 10:30 - 13:30 więcej »
 
Mniej zwolnień lekarskich w kraju i w Podlaskiem

Mniej zwolnień lekarskich w kraju i w Podlaskiem

Data dodania: 2021-04-24
W pierwszym kwartale 2021 roku mieszkańcy województwa podlaskiego zdecydowanie  rzadziej korzystali  z zasiłku chorobowego. Liczba e-ZLA wystawionych w tym okresie w porównaniu do analogicznego kwartału ubiegłego roku jest znacznie mniejsza. Ten spadek to 25 procent wystawionych  zwolnień "chorobowych", które trafiły do ZUS. więcej »
 
Uważaj na okazyjne oferty środków ochrony roślin! – czyli, jak nie dać się oszukać

Uważaj na okazyjne oferty środków ochrony...

Data dodania: 2021-02-12
Początek roku to sezon zakupów środków ochrony roślin. To również czas wzmożonej aktywności przestępców, którzy liczą na szybki i łatwy zysk. W Internecie pojawiają się kuszące oferty a obwoźni sprzedawcy zachęcają wszelkiego rodzaju okazjami: przecenami lub niską ceną. Należy jednak pamiętać, że są to niezarejestrowane kanały sprzedaży. Podobnie nielegalne jest sprowadzanie środków ochrony roślin zza granicy bez zezwolenia albo pozwolenia ministra rolnictwa. więcej »
 
Od 1 lutego kolejne zwolnienia i postojowe z ZUS

Od 1 lutego kolejne zwolnienia i postojowe z ZUS

Data dodania: 2021-02-06
Nowe rozporządzenie Rady Ministrów z 19 stycznia 2021 roku przewiduje kolejną pomoc dla firm. To umorzenie składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowna wypłata świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych . Wnioski będzie można składać od 1 lutego. więcej »
 
Optyk Łomża

Optyk Łomża

Data dodania: 2020-07-23
Salon optyczny  Super Optyk w Łomży  to nie tylko idealny wybór w doradztwie soczewek kontaktowych, ale przede wszystkim kompleksowa obsługa Klienta na najwyższym poziomie. Nasze salony oferują także badanie wzroku, dobór okularów korekcyjnych oraz okulary przeciwsłoneczne takich marek jak PRADA, Ray Ban, Versace, Polaroid itp. W naszej ofercie znajdują się również okulary dla dzieci, okulary biurowe, środki pielęgnacyjne oraz do czyszczenia soczewek i okularów. więcej »
 
Kiedyś symbol kujona, dzisiaj stylowy dodatek. Jaki stosunek mają Polacy do okularów? [RAPORT]

Kiedyś symbol kujona, dzisiaj stylowy dodatek. Jaki...

Data dodania: 2020-07-23
Ile kosztują okulary korekcyjne? Czym kierujemy się podczas wyboru nowych oprawek? Czy okularnicy rzeczywiście uważani są za kujonów? Na te pytania odpowiada najnowsze badanie “Raport o okularach Polaków. Jak je nosimy, kupujemy i co dla nas znaczą?”. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 438
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola