Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne miejskie inwestycje z dofinansowaniem

Data publikacji: 2016-12-04, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejne miejskie inwestycje z dofinansowaniem
Ulica Polowa i odcinek Szosy Zambrowskiej pomiędzy rondem Witolda Lutosławskiego i rondami Hanki Bielickiej będą w przyszłym roku remontowane. Projekt dotyczący ich rozbudowy znalazł się na ostatecznej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. – To kolejna inwestycja, na którą pozyskamy dofinansowanie, dzięki czemu będziemy mogli realizować w naszym mieście więcej przedsięwzięć inwestycyjnych – cieszy się Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wyrażając jednocześnie nadzieję, że przyszły rok będzie owocny w środki zewnętrzne, jakie uda się pozyskać władzom miasta.

Wartość rozbudowy drogi powiatowej nr 2304B w Łomży wynosi ponad 7,5 mln zł, zaś kwota wnioskowanego przez Prezydenta Miasta dofinansowania to 3 mln zł. Projekt obejmuje rozbudowę Szosy Zambrowskiej i ul. Polowej na odcinku od ronda Lutosławskiego do ul. Wojska Polskiego, z wyłączeniem rond Hanki Bielickiej i skrzyżowania z Al. Legionów. W ramach prac na odcinku prawie 1,2 km ma zostać wykonana nowa nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego, chodniki, ścieżki rowerowe i ciąg pieszo – rowerowy oraz pozostałe skrzyżowania. Zrealizowane mają być także zatoki autobusowe, perony i wiaty przystankowe, odwodnienie, ogrodzenia ochronne, azyle dla pieszych i parking.

Zgodnie z harmonogramem realizacji Programu - w terminie do 20 grudnia 2016 r. nastąpi zatwierdzenie ostatecznej listy rankingowej przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, natomiast do 31 grudnia 2016 r. Wojewoda Podlaski zatwierdzi i ogłosi listę zakwalifikowanych na rok 2017 wniosków do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

redakcja, Źródło artykułu: lomza.pl, Autor zdjęć: lomza.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola