Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Co się kryje w jajku? - projekt "Inkubacja -...

Data dodania: 2019-07-01
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i wspomnień. Takie poczyniono również w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Łomży. Wśród wielu wydarzeń, inicjatyw i działań, ... więcej »
 
 

Nestorzy w projekcie "Cyfrowy Senior"

Data dodania: 2019-07-01
Tematem przewodnim czwartkowej konferencji były działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych prowadzonych w ramach projektu „Cyfrowy Senior”. Program ten był prowadzony na mocy po... więcej »
 
 

Podejrzany o rozbój zatrzymany przez patrol rowerowy

Data dodania: 2019-07-01
Patrol rowerowy pełniący służbę na terenie miasta zatrzymał 43-latka podejrzanego o rozbój przy użyciu noża. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją s... więcej »
 
 

Podsumowanie projektu "Aktywny zawodowo Subregion...

Data dodania: 2019-06-28
W Parku Przemysłowym Łomża obyła się konferencja podsumowująca projekt: „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński”, realizowany w ramach Priorytetu inwestycyjnego 8.5 Pr... więcej »
 
 

Igrzyska Polonijne po raz 19.

Data dodania: 2019-06-28
W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozpoczęły się XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Do konkurencji sportowych przyst... więcej »
 
 

Działania NURD

Data dodania: 2019-06-28
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych,... więcej »
 
 

"100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji...

Data dodania: 2019-06-27
Łomżyńscy Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, każdego roku honorowo oddają krew. Dzielenie się tym cennym darem ni nie kosztuje, a może przyczynić się d... więcej »
 
 

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ - STRACILI PRAWA JAZDY

Data dodania: 2019-06-27
Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze ... więcej »
 
 

"100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji...

Data dodania: 2019-06-27
Łomżyńscy Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Łomży oddają honorowo krew na co dzień oraz przy okazji wielu akcji charytatywnych. Dzielenie się tym cennym darem nic nie koszt... więcej »
 
 

Transmisja z XI Sesji RM VIII kadencji - 26 czerwca...

Data dodania: 2019-06-26
XI Sesja Rady Miejskiej Łomży w dniu 26 czerwca 2019r. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z obrad od godz. 10.00 więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 439
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola