Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM -...

Data dodania: 2019-06-18
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę... więcej »
 
 

Piknikowo z Młodzieżowym ŁKS

Data dodania: 2019-06-18
Dmuchańce, malowanie twarzy, czy pokazowe treningi. Atrakcji podczas Rodzinnego Pikniku Młodzieżowego ŁKS, który odbył się na Stadionie Miejskim nie brakowało. więcej »
 
 

List prezydenta Łomży na zakończenie roku szkolnego

Data dodania: 2019-06-18
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie.W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. W... więcej »
 
 

Niecodzienna interwencja zakończona w wodzie

Data dodania: 2019-06-18
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie, że nieznany mężczyzna wybija szyby i próbuje wtargnąć do czyjegoś domu. Wydawałoby się interwen... więcej »
 
 

Piknik z Młodzieżowym ŁKS

Data dodania: 2019-06-17
Dmuchawce, malowanie twarzy, czy pokazowe treningi czekają na Rodzinnym Pikniku Młodzieżowego ŁKS. Impreza startuje we wtorek 18 czerwca od godziny 16:00 na Stadionie Miejskim w Łomży. więcej »
 
 

Młodzi taekwondziści walczyli o medale

Data dodania: 2019-06-17
W sobotę 15 czerwca w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz VII Otwarte Mistrzostwa Miasta Łomży dzieci T... więcej »
 
 

ARiMR świętował 25-lecie wspierania rolnictwa

Data dodania: 2019-06-17
W piątek 14 czerwca br. odbyły się regionalne obchody 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ich trakcie wręczono medale za długoletnią służbę i odznaki z... więcej »
 
 

10-lecie Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej

Data dodania: 2019-06-17
Dokładnie 10 lat temu powstała Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Łomży działająca przy ul. Rybaki. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której... więcej »
 
 

Zaproszenie na posiedzenie Łomżyńskiej Rady...

Data dodania: 2019-06-17
Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1, Łomża. więcej »
 
 

Łomża będzie współpracować z Betlejem

Data dodania: 2019-06-17
Dni Łomży były doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy zagranicznej miasta. W tym roku po raz pierwszy nad Narwią gościli przedstawiciele gubernatorstwa Betlejem... więcej »
 


Strona: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 438
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola