Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Urna na głosy BO przeniesiona na pływalnię przy...

Data dodania: 2019-06-13
W związku z przerwą techniczną w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15, w dniach 10.06.2019 – 21.06.2019 głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020 odbędzie się w budynku Pływalni pr... więcej »
 
 

Festiwalowa Walizka otwarta

Data dodania: 2019-06-12
Trzynaście przedstawień z dziesięciu krajów rywalizuje formule konkursowej 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Zostały one wybrane spośród ponad 130 zgłosze&... więcej »
 
 

Miasto pozyskało kolejne środki unijne

Data dodania: 2019-06-12
Ponad 4,5 mln zł dofinansowania otrzyma nasze miasto ma realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i budynku komunalnego w mieście Łomża (Zespó... więcej »
 
 

POLICJANCI ROZMAWIAJĄ Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE...

Data dodania: 2019-06-12
Łomżyńscy policjanci realizują działania profilaktyczne w ramach programu „Bezpieczne wakacje”. Odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola, aby porozmawiać z dziećmi na tema... więcej »
 
 

NIE ZOSTAWIAJ DZIECI I ZWIERZĄT W SAMOCHODZIE!!!

Data dodania: 2019-06-11
Nieodpowiedzialne zachowanie dorosłych czy też zwykłe roztargnienie, mogą być przyczyną tragedii tych najmłodszych. Dlatego apelujemy – nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym samochodzie, nawet... więcej »
 
 

Ruch wahadłowy na Al. Legionów

Data dodania: 2019-06-11
Zgodnie z informacją przekazaną przez Budimex S.A., w związku z budową obwodnicy Konarzyc, na Alei Legionów w rejonie skrzyżowania z ulicą Strusią zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.... więcej »
 
 

Zapraszamy na Dni Łomży

Data dodania: 2019-06-11
Już w najbliższy weekend, 15 i 16 czerwca, odbędą się tegoroczne Dni Łomży, nawiązujące do nadania naszemu miastu praw miejskich w 1418 roku. W programie obchodów przewid... więcej »
 
 

Ulica Geodetów oficjalnie otwarta

Data dodania: 2019-06-10
Ponad półkilometrowa droga, łącząca ulice Spokojną i Kolejową oraz otwierająca nowe tereny inwestycyjne, powstałe po scaleniu nieruchomości przy ul. Żabiej, zosta... więcej »
 
 

Zaproszenie na warsztaty nt. wolontariatu

Data dodania: 2019-06-10
„Centrum Wolontariatu” działające przy Stowarzyszeniu „CZAS ROZWOJU” w Łomży oraz Urząd Miejski w Łomży, serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty „Wolo... więcej »
 
 

Egzotyczne rytmy Łomżyńskich Filharmoników

Data dodania: 2019-06-10
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza wszystkich melomanów na wyj&#... więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 438
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola