Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szachowe mistrzynie z Łomży

Data publikacji: 2022-04-07, Data modyfikacji: 2022-04-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Szachowe mistrzynie z Łomży
Zawodniczki Akademii Szachowej Sobocińscy – Malwina Szewczyk i Zuzanna Łukasik zdobyły złoty medal Mistrzostw Europy Niesłyszących ICCD w Drużynowych Szachach Szybkich. Ta pierwsza została podwójną medalistką, bo do "złota" w drużynie dorzuciła "srebro" indywidulanie w szachach błyskawicznych.

Tytuł mistrzowski łomżanek to niewątpliwie duży sukces łomżyńskich szachów i Akademii Szachowej Sobocińscy. Zawody rozegrano na przełomie marca i kwietnia w hiszpańskiej Kordobie.

Nastolatki nie miały sobie równych w szachach szybkich (tempo po 15 min + 15 s na ruch). Malwina Szewczyk stanęła również na drugim stopniu podium w "blitzu" (szachy błyskawiczne – tempo 3 min + 2 s na ruch), wyprzedzając m. in. reprezentantki Ukrainy, Węgier, Kazachstanu, Litwy czy Polski.

Warto dodać, że Szewczyk należy do kadry narodowej niesłyszących w szachach. To nie pierwszy jej sukces, na swoim koncie ma bowiem liczne medale z aren międzynarodowych. Obecnie uczennica łomżyńskiego "Ekonomika" przygotowuje się pod okiem trenera (prywatnie dziadka) Sławomira Sobocińskiego do wrześniowych Mistrzostw Świata Niesłyszących w Warszawie.

, Źródło artykułu: Urząd miejski Miasta Łomża
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola