Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

10-lecie Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej

Data dodania: 2019-06-17
Dokładnie 10 lat temu powstała Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Łomży działająca przy ul. Rybaki. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której... więcej »
 
 

Zaproszenie na posiedzenie Łomżyńskiej Rady...

Data dodania: 2019-06-17
Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1, Łomża. więcej »
 
 

Łomża będzie współpracować z Betlejem

Data dodania: 2019-06-17
Dni Łomży były doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy zagranicznej miasta. W tym roku po raz pierwszy nad Narwią gościli przedstawiciele gubernatorstwa Betlejem... więcej »
 
 

Prezydent Chrzanowski spotkał się z wicepremierem...

Data dodania: 2019-06-17
Z okazji jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości gościł w Łomży wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowi... więcej »
 
 

Koncertowe Dni Łomży 2019

Data dodania: 2019-06-17
Obchody Dni Łomży upłynęły pod znakiem licznych koncertów w amfiteatrze przy ul. Zjazd. W sobotę królowała muzyka rozrywkowa, a gwiazdą wieczoru tego dnia była gru... więcej »
 
 

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ - STRACILI PRAWA JAZDY

Data dodania: 2019-06-17
Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze ... więcej »
 
 

Kultura bułgarska na Dniach Łomży

Data dodania: 2019-06-16
W ramach Dni Łomży w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbyła się prezentacja albumu "Kolory Prawosławia. Bułgaria" pod red. dra Jarosława Charkiewicz... więcej »
 
 

Grillowanie na bulwarach

Data dodania: 2019-06-16
W ramach tegorocznych Dni Łomży na nadnarwiańskich bulwarach odbyło się w niedzielę rodzinne grillowanie z firmą JBB. W Porcie Łomża na wszystkich chętnych czekały bez... więcej »
 
 

Letni Park Rozrywki przy Parku Wodnym

Data dodania: 2019-06-14
Letni Park Rozrywki obok Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego zorganizuje w tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W jego ofercie znajdzie się m.in. basen odkryty oraz dmuchany plac zabaw dla dzieci. O... więcej »
 
 

Łąka kwietna w Parku Jana Pawła II

Data dodania: 2019-06-14
Jednym z elementów „Rewitalizacji Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma” jest łąka kwietna. Przeznaczono na nią teren o powierzchni 4827 m2, wydzielony z częśc... więcej »
 


Strona: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 439
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola