Belka
Środa, 20 Października 2021   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ...

Data dodania: 2019-06-08
Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj w nocy zmarł nasz Kolega i oddany służbie Policjant aspirant Tomasz Piaścik z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Odchodząc za wcześnie, pozos... więcej »
 
 

Wakacje już blisko - niech będą bezpieczne

Data dodania: 2019-06-07
Już niedługo upragnione przez dzieci wakacje. Policjanci z Łomży, rozpoczęli cykliczne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu. Wszystko po to aby przypomnieć małym s ... więcej »
 
 

Bezpieczna praca za granicą - spotkanie z młodzieżą

Data dodania: 2019-06-07
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży spotkali się wczoraj ze słuchaczami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Łomży, aby porozmawiać o zjawisku handlu ludźmi. W kontekście z... więcej »
 
 

Za szybko na Zawadzkiej

Data dodania: 2019-06-07
39-letni kierowca golfa odpowiadał będzie przed sądem za przekroczenie prędkości. Mężczyzna jechał ulicą Zawadzką w Łomży z prędkością 113 km/h w miejscu o... więcej »
 
 

II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY POLICYJNYCH PATROLI ROWEROWYCH

Data dodania: 2019-06-07
W Supraślu trwają II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego policyjnego patrolu rowerowego rywalizuje 17 dwuosobowych drużyn reprezentujący... więcej »
 
 

Przedwakacyjne śniadanie biznesowe

Data dodania: 2019-06-07
Ostatnie przed wakacjami śniadanie biznesowe poświęcone zostało sukcesji w biznesie. Jego prelegentami byli Konrad Trzonkowski, dyrektor zarządzający ds. rozwoju biznesu Agencji Rozwoju Przem... więcej »
 
 

Utrudnienia w ruchu na Zjeździe

Data dodania: 2019-06-07
W sobotę 8 czerwca br. planowane są roboty drogowe na ul. Zjazd (droga krajowa nr 61) w Łomży. Rozpoczną się one około godz. 4:00 i zakończą w godz. 10:00-12:00. Prosimy kierowcó... więcej »
 
 

FESTYN W NOWOGRODZIE "BEZPIECZEŃSTWO...

Data dodania: 2019-06-06
Mundurowi z Łomży i Nowogrodu wzięli wczoraj udział w festynie profilaktycznym zorganizowanym przez Zespół Szkól Samorządowych w Nowogrodzie. Już po raz trzeci Honorowy Patronat nad... więcej »
 
 

Już niebawem otwarcie "Walizki"

Data dodania: 2019-06-05
W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca 32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka". Wielkie wydarzenie kulturalne rozpocznie się nad Narwi... więcej »
 
 

Jarmark Rozmaitości

Data dodania: 2019-06-05
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Jarmark Rozmaitości, który odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w godz. 10:00-16:00 na łomżyńskim Starym Rynku. Wydarzeniu będ&#... więcej »
 


Strona: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 438
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola