Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprawa Katarzyny W. - gdzie leży granica kreowania rzeczywistości?

Data publikacji: 2013-03-27, Data modyfikacji: 2013-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Sprawa Katarzyny W. - gdzie leży granica kreowania rzeczywistości?

Z badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wynika, że w okresie od 24 stycznia 2012 do 10 marca 2013 r. w sprawie Katarzyny W. – matki Madzi, ukazało się ponad 26 000 publikacji, czyli około 64 informacji dziennie!

W rozpatrywanym okresie sprawa gościła na okładkach gazet aż 703 razy, a w radiu i telewizji poświęcono jej 166 godzin czasu antenowego.

Analiza medialna prowadzi do jednoznacznej konkluzji - sytuacja wymknęła się mediom spod kontroli. Doniesienia medialne na temat Katarzyny W. oderwały się wizerunku bohaterki i żyją własnym życiem. Media stały się zakładnikami stylu tabloidowego – w przekazie dominuje pogarda, niezdrowa sensacja i ferowanie wyroków przed zakończeniem sprawy. Niekwestionowanymi liderami publikacji są „Super Express” i „Fakt”. Tylko nieliczni dziennikarze dociekają przyczyn tragedii, pozostali donoszą z pierwszej linii frontu. Odbiorcy informacji wchodzą w rolę dziennikarzy, dziennikarze w rolę sądu, sąd stara się zadowolić media, a media przestają kształtować postawy odbiorców oraz ich opinie, zasłaniając się żądaniami czytelników. Sprawa Katarzyny W. jest także wymieniana jako jeden z tematów, które mają odwrócić uwagę Polaków od kryzysu i problemów gospodarczo–społecznych. Spore wsparcie ze strony mediów otrzymał również detektyw Krzysztof Rutkowski, wymieniany w informacjach 2581 razy.

Metodologia opracowania infografiki
Metoda: ilościowa analiza danych
Materiał badawczy: publikacje z monitoringu 1100 tytułów prasowych, 2000 polskojęzycznych portali internetowych oraz kilkudziesięciu stacji RTV
Zakres czasowy: 24 stycznia 2012 – 10 marca 2013
Zasięg mediów: ogólnopolskie i regionalne
Analizowane słowa kluczowe: matka Madzi, mama Madzi, Katarzyna W., Katarzyna Waśniewska we wszystkich odmianach

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Źródło artykułu: www.press-service.com.pl, Autor zdjęć: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
 
Komentarze
aa   2013-07-06 12:58:50
nudne to już :]
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola