Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Trwa rekrutacja do udziału w Programie...

Data dodania: 2019-06-26
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza Panie, które nie zetknęły się z przemocą domową, do udziału w Programie Profilaktycznym dla Kobiet. Celem Programu jest wz... więcej »
 
 

Konferencja podsumowującą projekt "Aktywny...

Data dodania: 2019-06-26
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski zapraszają na konferencję podsumowującą projekt: „Aktywny zawodowo Subregion Łomży... więcej »
 
 

Program profilaktyczny szkoleniowo -...

Data dodania: 2019-06-26
W dniach 13.06-14.06.2019r. w OIK odbyło się szkolenie: ”Doskonalenie kompetencji diagnostyczno - interwencyjnych w zakresie samookaleczeń i zamachów samobójczych dzieci ... więcej »
 
 

SZKOLENIE POLICYJNYCH MOTOCYKLISTÓW

Data dodania: 2019-06-26
Policjanci z podlaskiej drogówki doskonalili dzisiaj umiejętność jazdy motocyklem. Na zamkniętym jeszcze dla ruchu nowym odcinku dwujezdniowej drogi, doskonalili różnie techniki jazdy, awaryj... więcej »
 
 

Prezydent Chrzanowski z wotum zaufania i absolutorium

Data dodania: 2019-06-26
Rada Miejska Łomży jednogłośnie udzieliła wotum zaufania prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu i przyznała mu absolutorium, jednocześnie przyjmując sprawozdanie fina... więcej »
 
 

Fundacja "Ja i Ty" zaprasza na "Szachownicę...

Data dodania: 2019-06-25
Jolanta Węgrowska, autorka blisko 600 wierszy, które powstały na przestrzeni zaledwie siedmiu lat, (2006 -2013 r. ), a na co dzień: żona, matka a nawet babcia. Wrażliwa, niebywale dobra, opi... więcej »
 
 

Rowerowy patrol dzielnicowego w Łomży

Data dodania: 2019-06-25
Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańcom swojego rejonu służbowego, ale i reaguje na zachowan... więcej »
 
 

OSZUŚCI CIĄGLE AKTYWNI - OSTRZEGAJMY BLISKICH

Data dodania: 2019-06-25
Wczoraj oszuści działający metodą na tzw. „wnuczka” dzwonili do potencjalnych ofiar w Łomży. Policjanci otrzymali informację o takich telefonach do dwóch 87-letnich mieszkanek ... więcej »
 
 

Biuro sejmiku w Łomży - nowe życie po remoncie

Data dodania: 2019-06-24
Symboliczne "nowe życie" zyskało Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży. W środę (19 czerwca br.) w otwarciu wyremontowanej siedziby w budynku przy ul. Nowogrodzkiej stawili si... więcej »
 
 

"Ramię w ramię…" - służby w Łomży przeciwko...

Data dodania: 2019-06-21
Każdego dnia przedstawiciele służb wyjeżdżają do zdarzeń na drogach, aby pomagać i ratować ludzkie życie. Część z tych zdarzeń powodowana jest przez brawurowe i... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 439
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola