Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Od 1 lutego kolejne zwolnienia i postojowe z ZUS

Od 1 lutego kolejne zwolnienia i postojowe z ZUS

Data dodania: 2021-02-06
Nowe rozporządzenie Rady Ministrów z 19 stycznia 2021 roku przewiduje kolejną pomoc dla firm. To umorzenie składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowna wypłata świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych . Wnioski będzie można składać od 1 lutego. więcej »
 
Optyk Łomża

Optyk Łomża

Data dodania: 2020-07-23
Salon optyczny  Super Optyk w Łomży  to nie tylko idealny wybór w doradztwie soczewek kontaktowych, ale przede wszystkim kompleksowa obsługa Klienta na najwyższym poziomie. Nasze salony oferują także badanie wzroku, dobór okularów korekcyjnych oraz okulary przeciwsłoneczne takich marek jak PRADA, Ray Ban, Versace, Polaroid itp. W naszej ofercie znajdują się również okulary dla dzieci, okulary biurowe, środki pielęgnacyjne oraz do czyszczenia soczewek i okularów. więcej »
 
Kiedyś symbol kujona, dzisiaj stylowy dodatek. Jaki stosunek mają Polacy do okularów? [RAPORT]

Kiedyś symbol kujona, dzisiaj stylowy dodatek. Jaki...

Data dodania: 2020-07-23
Ile kosztują okulary korekcyjne? Czym kierujemy się podczas wyboru nowych oprawek? Czy okularnicy rzeczywiście uważani są za kujonów? Na te pytania odpowiada najnowsze badanie “Raport o okularach Polaków. Jak je nosimy, kupujemy i co dla nas znaczą?”. więcej »
 
 

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ - STRACILI PRAWA JAZDY

Data dodania: 2019-07-08
Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudo... więcej »
 
 

Aby wakacje były bezpieczne

Data dodania: 2019-07-08
Łomżyńscy policjanci odwiedzają miejsca wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Na spotkaniach przekazują wiedzę o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnego wypoczynku. Opowiadają... więcej »
 
Jeans(L)ove stylizacje  bo są takie rzeczy, które nie wychodzą z mody…

Jeans(L)ove stylizacje bo są takie rzeczy, które...

Data dodania: 2019-07-05
Joan Collins, najlepiej kojarzona z roli demonicznej Alexis w „Dynastii”, jako młoda kobieta przesiadywała podobno w wannie wypełnionej wodą ubrana w jeansowe spodnie. Po co? By lepiej przylegały do ciała i je podkreślały. Dziś nie ma już takiej potrzeby (choć wielbicielki jeansów vintage nadal polecają ten patent na „ukształtowanie” spodni i dopasowanie ich do swojej figury), bo jeansowe spodnie we wszelkich fasonach i kolorach, ale też spódnice, sukienki, koszule czy kurtki i dodatki, można bez problemu kupić zarówno w wyspecjalizowanych sklepach, jak i właściwie każdej sieciówce odzieżowej. więcej »
 
 

Łomżanie uczestniczyli w białoruskim święcie

Data dodania: 2019-07-05
W dniach od 2 do 4 lipca przebywała w Horkach na Białorusi delegacja z Urzędu Miejskiego w Łomży na czele z zastępcą prezydenta Andrzejem Stypułkowskim. Łomżanie uczestnicz... więcej »
 
 

Strzelecki biznes bez krawata

Data dodania: 2019-07-05
W połowie czerwca na strzelnicy Forty w Piątnicy odbył się I Turniej Strzelecki Przedsiębiorców pn. „Biznes bez krawata”. Stanowił on, obok organizowanych od dwóch la... więcej »
 
 

W niedzielę "Imprezowa Łomża" na...

Data dodania: 2019-07-05
W niedzielę 7 lipca w godzinach od 14:00 do 18:00 na mieszkańców naszego miasta będzie czekało mnóstwo niespodzianek i dobrej zabawy. Na Starym Rynku ustawione zostaną namioty: artyst... więcej »
 
 

Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe

Data dodania: 2019-07-05
Dziś rusza Letnie Kino Plenerowe. W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 21:00, w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” (ul. Krzywe Koło 1) mieszka ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 439
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola