Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ - STRACILI PRAWA JAZDY

Data dodania: 2019-07-08
Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudo... więcej »
 
 

Aby wakacje były bezpieczne

Data dodania: 2019-07-08
Łomżyńscy policjanci odwiedzają miejsca wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Na spotkaniach przekazują wiedzę o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnego wypoczynku. Opowiadają... więcej »
 
Jeans(L)ove stylizacje  bo są takie rzeczy, które nie wychodzą z mody…

Jeans(L)ove stylizacje bo są takie rzeczy, które...

Data dodania: 2019-07-05
Joan Collins, najlepiej kojarzona z roli demonicznej Alexis w „Dynastii”, jako młoda kobieta przesiadywała podobno w wannie wypełnionej wodą ubrana w jeansowe spodnie. Po co? By lepiej przylegały do ciała i je podkreślały. Dziś nie ma już takiej potrzeby (choć wielbicielki jeansów vintage nadal polecają ten patent na „ukształtowanie” spodni i dopasowanie ich do swojej figury), bo jeansowe spodnie we wszelkich fasonach i kolorach, ale też spódnice, sukienki, koszule czy kurtki i dodatki, można bez problemu kupić zarówno w wyspecjalizowanych sklepach, jak i właściwie każdej sieciówce odzieżowej. więcej »
 
 

Łomżanie uczestniczyli w białoruskim święcie

Data dodania: 2019-07-05
W dniach od 2 do 4 lipca przebywała w Horkach na Białorusi delegacja z Urzędu Miejskiego w Łomży na czele z zastępcą prezydenta Andrzejem Stypułkowskim. Łomżanie uczestnicz... więcej »
 
 

Strzelecki biznes bez krawata

Data dodania: 2019-07-05
W połowie czerwca na strzelnicy Forty w Piątnicy odbył się I Turniej Strzelecki Przedsiębiorców pn. „Biznes bez krawata”. Stanowił on, obok organizowanych od dwóch la... więcej »
 
 

W niedzielę "Imprezowa Łomża" na...

Data dodania: 2019-07-05
W niedzielę 7 lipca w godzinach od 14:00 do 18:00 na mieszkańców naszego miasta będzie czekało mnóstwo niespodzianek i dobrej zabawy. Na Starym Rynku ustawione zostaną namioty: artyst... więcej »
 
 

Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe

Data dodania: 2019-07-05
Dziś rusza Letnie Kino Plenerowe. W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 21:00, w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” (ul. Krzywe Koło 1) mieszka ... więcej »
 
 

Zapraszamy do udziału w Konkursie "Zasmakuj w...

Data dodania: 2019-07-04
Jeżeli posiadasz przepisy oparte na tradycyjnych recepturach Ziemi Łomżyńskiej, koniecznie weź udział w konkursie kulinarnym „Zasmakuj w Łomży”. Wzorem ubiegłego rok... więcej »
 
 

MIT: NAJBEZPIECZNIEJ JEST NA PROSTEJ DRODZE?

Data dodania: 2019-07-04
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obal... więcej »
 
 

Atrakcje na "Łomżyńskie Wakacje" - scenariusz...

Data dodania: 2019-07-03
Cykl wydarzeń dla małych i dużych miłośników dobrej zabawy przygotował prezydent Łomży na wakacje. Czekają nas: ciekawe kino w plenerze, rodzinne zabawy na śwież... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 438
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola