Belka
Środa, 27 Września 2023   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w ŁKDR

Data publikacji: 2016-11-23, Data modyfikacji: 2016-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w ŁKDR
Z rabatów oferowanych przez firmy i instytucje uczestniczące w Łomżyńskiej Karcie Dużej Rodziny skorzystają podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki. Certyfikat na ręce dyrektor Ingi Kolaski przekazał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- W Łomżyńskiej Karcie Dużej Rodziny brakowało Waszej placówki. A Wy tworzycie tutaj jedną wielką rodzinę – podkreślał Prezydent, który jeszcze jako radny miejski zainicjował powstanie całego projektu w naszym mieście.  

Radości z objęcia placówki przy Rybakach programem Karty Dużej Rodziny nie kryje dyrektor Inga Kolaska. - To dla nas wielkie wydarzenie – mówi. - Dla naszych dzieci jest to ogromna oszczędność np. przy zakupie biletów miesięcznych, wejściach na basen, korzystaniu z muzeów czy zakupach w sklepach – dodaje dyrektor.

Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza przy ul. Rybaki powstała w 2009 r. Obecnie przebywa tam 18 podopiecznych.

redakcja, Źródło artykułu: lomza.pl, Autor zdjęć: lomza.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola