Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jeans(L)ove stylizacje bo są takie rzeczy, które nie wychodzą z mody…

Data publikacji: 2019-07-05, Data modyfikacji: 2019-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeans(L)ove stylizacje  bo są takie rzeczy, które nie wychodzą z mody…

Joan Collins, najlepiej kojarzona z roli demonicznej Alexis w „Dynastii”, jako młoda kobieta przesiadywała podobno w wannie wypełnionej wodą ubrana w jeansowe spodnie. Po co? By lepiej przylegały do ciała i je podkreślały. Dziś nie ma już takiej potrzeby (choć wielbicielki jeansów vintage nadal polecają ten patent na „ukształtowanie” spodni i dopasowanie ich do swojej figury), bo jeansowe spodnie we wszelkich fasonach i kolorach, ale też spódnice, sukienki, koszule czy kurtki i dodatki, można bez problemu kupić zarówno w wyspecjalizowanych sklepach, jak i właściwie każdej sieciówce odzieżowej.

Nic dziwnego – jeans, czy też z angielskiego denim, to materiał, który ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość i uniwersalność na dobre zagościł w szafach ludzi na całym świecie. Niezależnie od pory roku, na ulicach bez trudu wypatrzymy mnóstwo osób w jeansowej odzieży. Przez wiele dekad jeansowe ubrania – głównie spodnie, ale też kombinezony i kurtki – były traktowane głównie jako stroje robotnicze. Jeszcze w latach 50. i 60. uchodziły za pewną ekstrawagancję, symbol buntu, a nawet bywały kojarzone z przestępcami. Kiedy jednak zaczęły je lansować największe gwiazdy, a także hippisi i rockmani, nie było już odwrotu. Od lat 80. jeansowe ubrania nosili wszyscy, którzy mogli sobie na nie pozwolić. Obecnie modne są zarówno spodnie o kroju i kolorze (indygo) sprzed ponad 150 lat, jak i o wiele współcześniejsze spódniczki mini czy „rurki” z wyraźnymi przetarciami albo dziurami, naszywkami i aplikacjami.

Jeans? Instrukcja (nie)potrzebna

Jeans to na tyle wdzięczny i uniwersalny materiał, że stanowi przede wszystkim świetną bazę na co dzień. – Na zakupy, wypad za miasto, wyjście z dzieckiem na plac zabaw, uczelnię czy do pracy jeans sprawdza się wprost doskonale – wylicza stylistka marki KiK i podpowiada: w wersji bardziej eleganckiej, do biura, w którym nie obowiązuje sztywny dress code, można go zestawić z błękitną koszulą, skórzanym paskiem i butami na obcasie oraz dodającą szyku krótką apaszką zawiązaną na szyi.

Szorty w ruch

O ile jeansowe spodnie można z powodzeniem nosić od jesieni do wiosny, to latem w przypadku kobiet o wiele chętniej wybieranymi ubraniami z denimu są szorty i spódniczki. Te pierwsze sprawdzą się świetnie, kiedy planujemy spędzić czas aktywnie – na zabawie w ogrodzie z dziećmi, z przyjaciółmi w parku, na plaży czy nad jeziorem – właściwie wszędzie tam, gdzie przyjdzie nam usiąść na trawie lub piasku i nie chcemy martwić się o zabrudzenia czy to, że ubranie się pogniecie. – Do szortów doskonale pasują niezobowiązujące tiszerty, bluzki – wkładane w spodnie lub przewiązane w pasie. Świetnie komponują się z sandałkami i tenisówkami, a kiedy zrobi się nieco chłodniej, równie efektownie prezentują się z cienkim kardiganem lub dłuższą narzutką – podpowiada ekspertka marki KiK.

Na upały najlepsza sukienka

A kiedy upał naprawdę daje się we znaki, warto skusić się na sukienkę z bardzo lekkiej i cienkiej odmiany jeansu – najlepiej taką o luźniejszym kroju. Idealnie nadaje się na wyprawę po najlepsze lody w okolicy albo spacer w cieniu parkowych drzew połączony z piknikiem. Najlepsze dodatki do takiej sukienki to drobna biżuteria i swobodna, „czesana wiatrem”, fryzura – np. upięty na czubku głowy koczek z części włosów lub luźny kucyk. Taki look prezentuje się niezwykle świeżo, dziewczęco i wakacyjnie.

Kurtka na każdą okazję

Kurtka to obok spodni chyba najbardziej uniwersalny rodzaj ubrania z jeansu. Świetnie komponuje się zarówno z „domowymi” spodniami dresowymi, jak i ze zwiewnymi sukienkami w kwiaty. Jeansowa kurtka to również idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażone na pobrudzenie się. Na placu zabaw, w transporcie publicznym, na grillu czy ognisku – taka kurtka przetrwa wszystko i co więcej, w miarę upływu czasu będzie wyglądać coraz szlachetniej. W tym przypadku przetarcia, odbarwienia, a nawet małe dziurki dodają uroku, sprawiają, że ze zwykłej kurtki staje się tą naszą, jedyną w swoim rodzaju, która nosi ślady tego, co – dosłownie – w niej przeszłyśmy.

, Źródło artykułu: KiK Textil
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola