Belka
Czwartek, 18 Czerwca 2026   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Łomża uczciła rocznicę powstania AK

Data dodania: 2019-02-14
W wyniku przekształcenia Związku Walki Zbrojnej, w dniu 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Była to konspiracyjna niepodległościowa organizacja wojskowa, stanowiąca integralną... więcej »
 
 

WSTĄP W NASZE SZEREGI - ZACHĘCAJĄ ŁOMŻYŃSCY...

Data dodania: 2019-02-13
Chcesz wykonywać ciekawy zawód, robić coś pożytecznego, a także mieć stabilną pracę - wstąp w nasze szeregi! Tak zachęcają młodych ludzi do pracy w Policji funkcjo... więcej »
 
 

ŁoKeR-ami pojeździmy również w tym roku

Data dodania: 2019-02-12
Przed długim weekendem majowym, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, uruchomiona zostanie Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. Umowę w tej sprawie samorząd miasta pod... więcej »
 
 

Zapraszamy na upamiętnienie rocznicy powstania...

Data dodania: 2019-02-12
Z okazji 77. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty 1. Podlaskiej ... więcej »
 
 

ZNASZ TEGO MĘŻCZYZNĘ - ZADZWOŃ

Data dodania: 2019-02-12
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży poszukują sprawcy kradzieży rozbójniczej do której doszło 17 stycznia 2019 roku w jednej z drogerii przy Alei Legionów w Łomży. więcej »
 
 

Był pijany! Udostępnił pojazd koledze bez...

Data dodania: 2019-02-12
30-latek chciał wrócić do domu, jednak nie mógł kierować z uwagi na stan nietrzeźwości, poprosił więc znajomego o przysługę. Okazało się jednak, że jeg... więcej »
 
 

DZIAŁANIA "BEZPIECZNY PRZEJAZD" RÓWNIEŻ W ŁOMŻY

Data dodania: 2019-02-12
Dziś łomżyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania „Bezpieczny przejazd”. Głównym celem akcji jest uświadamianie kierujących i pieszych o ko... więcej »
 
 

Poszukiwany pracownik na zastępstwo

Data dodania: 2019-02-11
W związku z awansem na stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta Łomża i powstałym wakatem, poszukiwana jest osoba na zastępstwo na samodzielnym stanowisku pracy ds. nadzoru właścicielskiego. Za... więcej »
 
 

Otwarty konkurs ofert w sferze turystyki w 2019 r.

Data dodania: 2019-02-11
Prezydent Miasta Łomża ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania turystyki w 2019 r. Oferty należy składać za pośrednictwem pl... więcej »
 
 

POLICJANCI NA KONCERCIE CHARYTATYWNYM

Data dodania: 2019-02-11
Mundurowi z Łomży wzięli udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 1012 Łomża im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej. Impreza odbył... więcej »
 


Strona: 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 z 439
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola