Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Farba ciemny brąz a typ urody – jak dobrać?

Data publikacji: 2022-10-18, Data modyfikacji: 2022-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Farba ciemny brąz a typ urody – jak dobrać?

Chciałabyś przefarbować się na ciemny brąz, ale nie jesteś pewna, jaki odcień wybrać? Już teraz sprawdź, jak dobrać farbę brązową do typu urody.

  1. Dla kogo farba ciemny brąz?
  2. Co warto wiedzieć o domowej koloryzacji włosów?

Od dłuższego czasu brązowy kolor włosów cieszy się sporą popularnością. Marzy Ci się, aby taki odcień zagościł również i na Twojej głowie? Już teraz sprawdź, jaki brąz wybrać, aby mieć pewność, że będzie pasował do Twojego typu urody. Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

Dla kogo farba ciemny brąz?

U kogo sprawdzi się farba ciemny brąz lub jasny? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności warto w skrócie omówić typy urody. W przypadku koloru włosów typ urody dzieli się na wiosnę, lato, jesień oraz zimę. Do grupy „wiosna" należą te kobiety, które mają jasną i stosunkowo bladą cerę i włosy w kolorze blond, rude lub jasnobrązowe. Oczy natomiast zwykle są zielone albo niebieskie. Kobiety określane mianem „lato" posiadają jasną i jednocześnie chłodną karnację. Ich cera może być oliwkowa czy nawet szarawa, włosy natomiast w kolorze platynowego blondu lub - bardzo rzadko - chłodniejszego brązu. Oczy mają szare lub niebieskie. Można rzec, że to taka typowa słowiańska uroda.

„Jesień" obejmuje te kobiety, które mają jasną lub śniadą cerę, czasami wpadającą delikatnie w odcień pomarańczowy lub złoty. Oczy natomiast są piwne, brązowe, oliwkowe lub zielone. W przypadku włosów natomiast kobiety określane mianem „jesień" mają je w odcieniu rudym lub jasno- i ciemnobrązowym. „Zima" to szeroka grupa z tego względu, że dotyczy zarówno kobiet z bardzo jasną (prawie bladą) skórą, jak i te, które mają karnację ciemniejszą lub oliwkową. Ich włosy natomiast są czarne lub ciemnobrązowe, oczy natomiast brązowe lub zielone z ciemniejszą oprawą.

Zarówno jasne, jak i ciemne brązy doskonale wyglądają u kobiet o typie urody zima oraz lato. Ze względu na chłodniejszy kolor cery poleca się szczególnie odcienie orzecha, kakao czy ciemnej czekolady. Jasny brąz natomiast świetnie sprawdzi się u kobiet należących do grupy jesień oraz lato.

Jasnych i ciemnych brązów nie poleca się osobom, które wyróżniają się mocnymi rysami twarzy. Dlaczego? Gdyż brąz może jedynie podkreślić te rysy i sprawić, że będą ostrzejsze. Podobnie jak nie poleca się brązów osobom, które mają cienkie i rzadkie włosy. Ciemny brąz szczególnie sprawia, że efekt ten będzie jeszcze bardziej spotęgowany. Zatem Twoje włosy w takiej sytuacji będą wyglądały na pozbawione objętości.

Masz piegi i chciałabyś przefarbować swoje włosy na kolor brązowy? Polecamy zdecydować się na te farby, które mają cieplejszy, wręcz złoty odcień.

Co warto wiedzieć o domowej koloryzacji włosów?

Planujesz samodzielnie pofarbować swoje włosy w domowych warunkach? Jeśli tak, to są pewne aspekty, o których warto pamiętać. Przede wszystkim nie farbuj włosów za często. Koloryzacja źle wpływa na kondycję włosów i znacznie je osłabia. Im częściej będziesz farbować włosy, tym szybciej się niszczą. Częsta koloryzacja może wpłynąć także zmienić porowatość Twoich włosów.

Pamiętaj również o tym, by nie farbować zniszczonych włosów. Jeśli Twoje włosy są w bardzo słabej kondycji, pigment nie wniknie odpowiednio w strukturę włosa. Tym samym kolor będzie się szybciej wymywał oraz z czasem płowiał.

Przy samodzielnym farbowaniu włosów warto również przeprowadzić tak zwaną próbę uczuleniową - najlepiej 48 godzin przed koloryzacją. Zaaplikuj niewielką ilość farby na wybranym obszarze skóry - na przykład za uchem - i zmyj produkt po 10 minutach. Jeśli pojawią się zmiany na skórze, miejsce to będzie zaczerwienione lub będzie swędziało czy piekło, nie powinnaś wykorzystywać danej farby do koloryzacji. Dobra farba wystarczy do pełnego pokrycia siwych włosów. Warto jednak zwrócić uwagę, czy konkretny odcień brązów zapewni doskonałe pokrycie siwych włosów, aby wystarczyło raz przeprowadzić farbowanie włosów brąz. Nie trzeba też śledzić najmodniejszych kolorów włosów, bo odcień brązu nigdy nie wychodzi z mody. Preparat z keratyną pokrywa osłonkę włosów, ale po zakończeniu trzeba dobrze spłukać włosy. Efekt koloryzacji zależy oczywiście od wielu czynników, więc jeżeli chcesz uzyskać długotrwały efekt koloryzacji niezależnie od kondycji włosów, sprawdź informacje na opakowaniu.

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola