Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Po walnym w MPEC

Data publikacji: 2014-04-03, Data modyfikacji: 2014-04-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Dzisiaj odbyło się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Podczas spotkania podjęte zostały uchwały dotyczące: zatwierdzenia sprawozdania finansowego MPEC za rok 2013, zatwierdzenia sprawozdania Zarządu Spółki i Rady Nadzorczej z działalności za 2013 rok, udzielenia członkom organów spółki – Zarządu i Rady Nadzorczej - absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w 2013 roku oraz przyznania członkom Zarządu Spółki nagród rocznych.

Ponadto podjęto uchwałę w sprawie podziału zysku spółki za 2013 rok.
Zysk spółki wyniósł 1.049.900 zł netto. Wszystkie wskaźniki płynności kształtują się na bardzo dobrym poziomie, co powoduje, że płynność Spółki nie jest zagrożona.
Podział zysku, decyzją Prezydenta, wygląda następująco:    kapitał zapasowy – 100 tys. zł

  •     nagrody do podziału dla załogi – 579 tys. zł
  •     zwiększenie Funduszu Świadczeń Socjalnych – 17 tys. zł
  •     dywidenda – 350 tys. zł

Prezydent zaproponował Radzie Nadzorczej dwuosobowy skład Zarządu spółki MPEC.
Rada Nadzorcza przegłosowała wniosek w głosowaniu tajnym i zdecydowała, że:
- prezesem został Marian Mielcarek
- wiceprezesem został Ryszard Fiedorowicz
Dotychczasowa wiceprezes Jadwiga Cwalina nie weszła w skład Zarządu. Pozostaje jednak dalej w strukturach MPEC. Nowy regulamin organizacji spółki określi rolę jaką będzie ona pełniła.
Prezydent ustalił również, że nagrody roczne członkom Zarządu Spółki zostaną wypłacone w wysokości 1,5-krotności ich przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2013 roku, mimo propozycji Rady Nadzorczej o jej 2-krotności.

MPEC sprecyzował najważniejsze cele przedsiębiorstwa na rok 2014, a najistotniejsze z nich to:

  •     Realizacja harmonogramu rzeczowego projektu „Przebudowa i modernizacja systemu przesyłu energii cieplnej na terenie miasta Łomża”. Projekt jest dofinansowany środkami unijnymi w ponad 65% wartości robót.
  •     Modernizacja kotła K-5 wraz z budową układu odpylania – ok. 4,5 mln zł.
  •     Przebudowa ciągu pieszo – jezdnego w sąsiedztwie siedziby Spółki.
  •     Utrzymanie urządzeń technologicznych oraz infrastruktury ciepłowni w pełnej sprawności technicznej zapewniającej wysoką sprawność energetyczną i pewność dostawy ciepła.
  •     Optymalizacja strat na przesyle energii cieplnej poprzez wymianę sieci kanałowych na preizolowaną oraz budowę węzłów indywidualnych.
  •     Budowa i modernizacja sieci cieplnej w celu rozszerzenia obszarów zasilania i pozyskiwania nowych odbiorców w tym dostosowanie sieci do nowej infrastruktury drogowej miasta.
  •     Utrzymanie w pełnej sprawności oraz dostosowanie do nowych wymogów urządzeń węzłów cieplnych wraz z układami pomiarowo – rozliczeniowymi.

  • Bieżący rok ma być dla MPEC rekordowy pod względem nakładów inwestycyjnych, modernizacyjnych i remontowych. Przedsięwzięcia w tych obszarach działalności pochłoną w sumie blisko 11 milionów złotych.

    UM Łomża, Źródło artykułu: www.lomza.pl, Autor zdjęć: UM Łomża
     
    Komentarze
    Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
    Autor:
    Kod z obrazka:
    Puste pole z komentarzem
    Puste pole z podpisem
    Wyszukaj
     
    Kreska
    Dodaj artykuł
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łomżyński – powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Łomży. W skład powiatu wchodzą gminy: Jedwabne, Nowogród, Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, zajmując powierzchnię 1353,93 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Kaniston, Kalinowo, Czarny Kąt, Łokieć, Rycerski Kierz, Wielki Dział), Łomżyński Park Krajobrazowy, obszary chronionego krajobrazu (Doliny Dolnej Narwi, Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi), Lasy Pniewskie, Lasy Czerwonego Boru, rzeki (Biebrza, Narew i Pisa) oraz liczne pomniki przyrody.

    Do zabytków zaliczaja się m.in.: kościół par. p.w. św. Jakuba Apostoła z lat 1926-35 oraz zespół dworski w Jedwabnem, kaplica drewniana z 1843 r. i kaplica murowana z początku XX w. w Puchałach, grodzisko wczesnośredniowieczne i 2 podgrodzia oraz osada wczesnośredniowieczna w Starej Łomży, dom dróżnika, tzw. konduktora z 1826 r. w Miastkowie, dwór z przełomu XVIII/XIX w., zespół dworski z 1 poł. XIX w. i mogiła ludności żydowskiej z II wojny światowej w Tarnowie oraz liczne zabytkowe kościoły i cmentarze.

    Powiat Łomżyński jest regionem typowo rolniczym. W przemyśle dominują przedsiębiorstwa z branży rolno - spożywczej (siedzibę ma tu znana w całej Polsce Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy), budowlanej i drzewnej.

    Przez powiat łomżyński przebiegają 3 drogi krajowe: DK61, DK63 oraz DK64.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola